Son Dakika :
BAŞKAN ÇAKIN'DAN 19 MAYIS KUTLAMASI
VALİ KOCABIYIK’TAN BAŞARI BELGESİ
SEÇİMİ KAZANAN BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIN TEŞEKKÜR ETTİ
MEHMET ÇAKIN: EL DOKUMASI UŞAK HALISININ ÜRETİMİNİ ARTIRARAK, KADINLARIMIZA İŞ İMKANI OLUŞTARACAĞIZ
“CUMHURBAŞKANIMIZ UŞAK’TA VATANDAŞLARA SESLENDİ”
VALİ KOCABIYIK KİTAP IN VE KÜTÜPHANE NİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ
VALİ KOCABIYIK NEVRUZDA HALAY ÇEKTİ DEMİR DÖVDÜ
HASTANEDE YANGIN BÜYÜK PANİĞE NEDEN OLDU
VALİ FUNDA KOCABIYIK HUZUREVİ SAKİNLERİNİ ZİYARET ETTİ
Vali Funda Kocabıyık’ın ziyaret kabulleri devam ediyor.

Anasayfa

KÜLTÜR-SANAT

tarih21 Haziran 2014, 09:57
yazar Uşak Haber
Ulubey Blaundus (Sülümenli)Antik Kentini gezen Vali Seddar Yavuz “ İlimizin tarihi ve kültürel zenginliğinin turizme kazandırılmasını hedefliyoruz”
Ulubey Blaundus (Sülümenli)Antik Kentini gezen Vali Seddar Yavuz “ İlimizin tarihi ve kültürel zenginliğinin turizme kazandırılmasını hedefliyoruz”
Ulubey Blaundus (Sülümenli)Antik Kentini gezen Vali Seddar Yavuz
“ İlimizin tarihi ve kültürel zenginliğinin turizme kazandırılmasını hedefliyoruz”
Ulubey ilçesinde ve köylerinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Seddar Yavuz ve beraberindekiler Blaundus (Sülümenli) antik kentine geçti. “İlimizin ilçeleri, köyleri, sosyal ekonomik, tarihi ve turizme elverişli tüm imkânlarıyla en ayrıntılı bir şekilde tanıyıp avantajlı yönlerini en kısa sürede ortaya çıkarmayı hedeflediğini” ifade eden Vali Seddar Yavuz, “İilimiz ekonomisi, sanayisi ile olduğu kadar tarihi ve kültürüyle, doğal ve turistik varlıklarıyla çok zengin bir ilimiz. Tarihi milattan önce 4 binli yıllara kadar uzanan ilimizin bu kültür zenginliğinin keşfedilmesi için şimdiye kadar çeşitli çalışmaların yapıldığını biliyorum. Bu çalışmalarla ilimizin değerlerinin yurt içinde ve yurt dışında daha da iyi tanıtılması yönünde yeni girişimlerde bulunacağız. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Anadolu’daki pek çok ilimizde olduğu gibi ilde bu zenginliğin ortaya çıkarılmasında ve layıkıyla tanıtılmasında yeni fikirlere ve projelere açığız” dedi. Vali Seddar Yavuz, “İlin ulaşım ve erişim konusunda ülkemizin en elverişli illeri arasında yer aldığını” ifade ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ankara-İzmir devlet yolumuz, mevcut demiryolu ve projesi devam eden yüksek hızlı tren güzergahında yer almamız, kullanıma açık havaalanımızla erişimi ve ulaşımı kolay bir iliz. Şimdiye kadar ilimizin tanıtımı noktasında gelinen seviyeyi değerlendirip, daha iyi bir noktaya nasıl yükseliriz bunun araştırmasını yapacağız. İlimizde çok güzel alanlar var; Dünyanın en uzun ikinci kanyonunun bulunduğu ve bugün bizim ziyaret ettiğimiz bu büyük alanda, Blaundus antik kenti bir medeniyetin izlerini hala muhafaza ediyor. Buraları iç ve dış turizmin ziyaret noktaları yapma konusunda çalışma yapmak için harekete geçtik.”

EN ÇOK

OKUNANLAR

BUGÜN
 • Bugün haber eklenmedi.
DÜN
 • Dün haber eklenmedi.
BU HAFTA
BU AY

EN SON

YORUMLANANLAR

  UŞAK İLK HABER

  BİZİ TAKİP EDİN

  facebook facebook facebook

  E-BÜLTEN KAYIT

  Adınız Soyadınız :
  E-Mail :

  kaydet

  www.usakilkhabergazetesi.com


  İsmetpaşa cad. 1. burçak sk no: 9/B
  UŞAK
  Telefon : 0 (276) 223 31 72
  Fax : 0 (276) 227 68 25
  Mail : info@usakilkhabergazetesi.com

  Copyright | 2011 usakilkhabergazetesi.com

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi | Designed by İskender SAÇLI