Son Dakika :
VALİ FUNDA KOCABIYIK HİBE VE TEŞVİK TOPLANTISINA KATILDI
MEHMET ÇAKIN: SANAYİ ESNAFININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ
MEHMET ÇAKIN: SANAYİ ESNAFININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ
VALİ FUNDA KOCABIYIK KÖYLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR
MEHMET ÇAKIN AMATÖR SPOR’UN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ
AK PARTİ’DE “KALP” TEN “KALP” E BELEDİYECİLİK
Engelli Öğrencilerden Rektöre Videolu Davet
OYUNCAKSIZ ÇOCUK KALMASIN
Vali Funda Kocabıyık Banaz ilçesinde ziyaretlerde bulundu
HİZMET-İŞ SENDİKASI BAŞKAN CAHAN’I ZİYARET ETTİ

Anasayfa

EĞİTİM

tarih18 Temmuz 2013, 15:06
yazar Uşak Haber
Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler  Yüksekokulu Öğrenci Alacak
Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrenci Alacak
Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 2013-2014 eğitim öğretim yılında toplam 420 öğrenci alacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, “Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü, Bankacılık ve Finans Bölümü  ile Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümüne, normal öğretim ve ikinci öğretim olmak üzere 70' er öğrenci alacağını ve 2013-2014 eğitim öğretim yılına toplam 420 öğrenci ile başlayacaklarını belirtti. Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun 2012 yılında kurulduğunu aktaran Rektör Çelik açıklamasında şunları söyledi: “ Yüksekokulumuzda Muhasebe Bölümü, Bankacılık ve Finans Bölümü ve Uluslararası  Lojistik  ve Taşımacılık Bölümü olmak üzere toplam üç Bölümde 4 yıllık Lisans eğitimi verilecek. Yüksekokulumuz bir profesör, bir doçent, 10 yardımcı doçent ve iki öğretim görevlisi ile yeni öğretim yılına hazırdır.”

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, “Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunu tercih edecek öğrencilere yönelik yaptığı açıklamada “ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda bulunan Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü, kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren işletmelerin finansal ihtiyaçlarına yönelik olarak iş dünyasının dinamizmine ayak uydurabilecek alanında nitelikte eleman ve yönetici yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Muhasebe mesleğinin hızla gelişmesi ve artan önemi nedeniyle ulusal ve uluslararası arenada rekabet edebilecek nitelikli gençler yetiştirmek için öğrencilerin lisans eğitimi boyunca devam eden yabancı dil eğitimlerine yer verilmektedir. Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü mezunları muhasebe, finans, denetim, bankacılık, sigortacılık gibi alanlarda ulusal ve uluslararası kuruluşlarda görev yapabilmektedirler. Mezunlar kamu sektörü veya özel sektörde faaliyet gösteren tüm işletmelerde uzman ve yönetici unvanlarıyla görev alabileceklerdir. Mezunlar mesleki yeterlik sınavını kazanmak koşuluyla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir ve bunun devamında gerekli koşulları sağlamak şartıyla Yeminli Mali Müşavir olabilmektedirler” dedi.

“Küreselleşme ile birlikte bilişim ve teknoloji alanındaki gelişmeler sonucu yeniden biçimlenen iş yaşamında ve günlük yaşamda, bankaların ve finans kurumlarının etkinlik alanlarının sürekli olarak genişlemekte olduğuna dikkat çeken Rektör Çelik, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda yer alan Bankacılık ve Finans Bölümü’nün bu anlamda önemli olduğunu söyledi. Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Bankacılık ve Finans Bölümü’nden mezun olacak öğrencilerin, para ve sermaye piyasalarında faaliyet gösteren banka, aracı kurum, denetim, derecelendirme, danışmanlık, sigorta, leasing ve factoring kuruluşları ile kamu kurumları, mali müşavirlik ile sanayi, ticaret ve hizmet işletmelerinin başta finans departmanlarında ve diğer pozisyonlarda istihdam edilebileceğini belirtti. Rektör Çelik açıklamasında ayrıca Lojistik ve Taşımacılık Bölümü’ne de öğrenci alınacağını aktararak bu bölümden mezun olacakların tüm şirketlerin dış ticaret, finans, lojistik departmanlarında iş bulabilecek olmakla birlikte özellikle ithalat ve ihracat firmaları ile sayıları giderek artan lojistik firmalarında gelecek vaat eden işler ve saygın mesleki pozisyonlar bulabileceklerini de” sözlerine ekledi.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, “Öğrencilerin mezun olduktan sonra yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlayarak akademik kariyer yapabileceklerini ve üniversitelerde akademisyen olarak görev alabileceklerini” belirterek “Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nu tercih edecek öğrencilerimize başarılar” diledi.

EN ÇOK

OKUNANLAR

BUGÜN
 • Bugün haber eklenmedi.
DÜN
 • Dün haber eklenmedi.
BU HAFTA
 • Son 7 gün haber eklenmedi.
BU AY
 • Bu ay haber eklenmedi.

EN SON

YORUMLANANLAR

  UŞAK İLK HABER

  BİZİ TAKİP EDİN

  facebook facebook facebook

  E-BÜLTEN KAYIT

  Adınız Soyadınız :
  E-Mail :

  kaydet

  www.usakilkhabergazetesi.com


  İsmetpaşa cad. 1. burçak sk no: 9/B
  UŞAK
  Telefon : 0 (276) 223 31 72
  Fax : 0 (276) 227 68 25
  Mail : info@usakilkhabergazetesi.com

  Copyright | 2011 usakilkhabergazetesi.com

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi | Designed by İskender SAÇLI