Son Dakika :
ENGELSİZ HAYAT İÇİN SANATA DOKUNDULAR
ENGELSİZ HAYAT İÇİN SANATA DOKUNDULAR
UŞAK TİCARET VE SANAYİ ODASI TEMMUZ MECLİSİNİ YAPTI
BELEDİYE SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN ÇALIŞIYOR
UŞAK'TA İNTİHAR HIZI YÜZ BİNDE 5 ORANINDA ARTIYOR
TBMM MECLİS ESKİ BAŞKANI UŞAK'TA DARBE'Yİ ANLATTI
ANIT AĞAÇ TURİZM KONUSUNDA ANIT OLACAK
Vali Funda Kocabıyık Ulubey İlçesinde incelemelerde bulundu
UŞAK'TA '15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ' GERÇEKLEŞTİRİLDİ
15 Temmuz şehitleri anısına mevlit okutuldu

Anasayfa

BELEDİYE

tarih09 Temmuz 2013, 15:07
yazar Uşak Haber
Kentin Temizlik Sorunu Kalmadı
Kentin Temizlik Sorunu Kalmadı
Şehrimiz Belediyesi’nin kentin temizliğinde önem verdiği temizlik ihalesi gerçekleşti. Buna göre Hastürkler Tic Ltd Şti 15 aylık temizlik ihalesini kazanan firma oldu. İhalenin kesinleşmesi ile beraber kentin temizliği adına önemli bir adım daha atılmış oldu.

Belediye Başkanı Ali Erdoğan, “Sürecin bu şekilde sonlanmasının ardından işlerin daha iyi ilerleyeceğini” kaydetti.” İhaleler ile ilgili yaşanan yasal süreç nedeniyle daha önce sıkıntı yaşandığına” vurgu yapan Başkan Ali Erdoğan, " İhale süreçlerinin ardından alınan nihai karar kentin temizlenmesi ile ilgili sorunların kökten giderilmesine neden oldu. Daha önce olduğu gibi belediyemiz kentin daha temiz ve güzel olması adına denetimlerine aralıksız devam edecektir” dedi. Belediyenin sorunlu bir dönemde krizi iyi yönettiğinin altını çizen Başkan Erdoğan, kentin sıkıntıya düşmemesi için olağanüstü çaba sarf ettiğini anlattı. Uşak’ta kentin temiz olması adına belediyenin son yıllarda yaptığı çabalara da dikkat çeken Başkan Erdoğan, " Temiz bir kentte yaşayan bireyler kentte yaşamaktan daha çok zevk alırlar. Her yönü ile temiz bir kent yaratmak adına belediyemiz projelerini iyi yönetti. Bu kapsamda Karaağaç Mahallesi’nde yer alan çöp deponi alanını rehabilite çalışmalarımız devam ediyor. Yeni katı atık sahamız ile de çöp sorunu ilimizde bir daha konuşulmayacaktır” şeklinde konuştu.

Hassasiyetle yaklaşıyoruz

“Kentin temiz olması için bütün birimler ile hassas bir çalışma içinde olduklarını” ifade eden Belediye Başkanı Ali Erdoğan, "  Belediyemiz  temizlik bakımından örnek illerin başında yer almaktadır. Yapılan çalışmalarımız ile hiçbir noktada temizlik adına bir sorun yaşamamaktayız. Gerek kentin içi gerekse katı atık deponi alanları konusunda yaptığımız çalışmaların meyvelerini aldık. Öncelikle kent içi temizlik için yaptığımız titiz çalışmaları bütün zorluklara rağmen halkımızın şikayeti olmadan başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Kentimizde son zamanlarda yaptığımız temizlik ihalelerinde yaşanan yasal süreç her ne kadar uzun sürse de bu konuda belediye olarak hemen müdahil olduk. Kentimizin hiçbir noktasında bu sıkıntının yaşanmaması adına verdiğimiz çabaların sonuçlarını en iyi şekilde aldık. Şimdi ise 15 aylık kesinleşen ihale sonucu ile temizlik için bir aşama daha kaydedildi. Diğer yandan katı atık deponi alanları konusunda attığımız olumlu adımlar neticesinde iyi bir noktaya geldik. Çok kısa bir zaman sonra eski çöp deponi alanımız piknik alanı olarak kentimiz hizmetine girecek. Yeni deponi alanı ise modern bir şekilde bir daha kentin eksiklik yaşamamasına neden olacak " dedi. 

 

EN ÇOK

OKUNANLAR

BUGÜN
 • Bugün haber eklenmedi.
DÜN
 • Dün haber eklenmedi.
BU HAFTA
 • Son 7 gün haber eklenmedi.
BU AY
 • Bu ay haber eklenmedi.

EN SON

YORUMLANANLAR

  UŞAK İLK HABER

  BİZİ TAKİP EDİN

  facebook facebook facebook

  E-BÜLTEN KAYIT

  Adınız Soyadınız :
  E-Mail :

  kaydet

  www.usakilkhabergazetesi.com


  İsmetpaşa cad. 1. burçak sk no: 9/B
  UŞAK
  Telefon : 0 (276) 223 31 72
  Fax : 0 (276) 227 68 25
  Mail : info@usakilkhabergazetesi.com

  Copyright | 2011 usakilkhabergazetesi.com

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi | Designed by İskender SAÇLI