Son Dakika :
ENGELSİZ HAYAT İÇİN SANATA DOKUNDULAR
ENGELSİZ HAYAT İÇİN SANATA DOKUNDULAR
UŞAK TİCARET VE SANAYİ ODASI TEMMUZ MECLİSİNİ YAPTI
BELEDİYE SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN ÇALIŞIYOR
UŞAK'TA İNTİHAR HIZI YÜZ BİNDE 5 ORANINDA ARTIYOR
TBMM MECLİS ESKİ BAŞKANI UŞAK'TA DARBE'Yİ ANLATTI
ANIT AĞAÇ TURİZM KONUSUNDA ANIT OLACAK
Vali Funda Kocabıyık Ulubey İlçesinde incelemelerde bulundu
UŞAK'TA '15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ' GERÇEKLEŞTİRİLDİ
15 Temmuz şehitleri anısına mevlit okutuldu

Anasayfa

BELEDİYE

tarih02 Temmuz 2013, 15:30
yazar Uşak Haber
Halk Ekmekte Fiyatlar Belli Oldu
Halk Ekmekte Fiyatlar Belli Oldu
ŞEHRİMİZ Belediyesi’nin dar gelirli vatandaşların kaliteli ve ucuz ekmek yiyebilmeleri için 05 Temmuz 2013 Cuma günü açacağı Halk Ekmek Fabrikası’nda ekmek fiyatları belli oldu. Buna göre 300 gram ekmek fiyatı 0.45 kuruş, 300 gram tam buğday ekmeği 0.50 kuruş, 300 gram pide 0.60 kuruş ve 400 gram pide 0.80 kuruş fiyatından satılacak. Kentin altı noktasından satılacak ve ilk etapta 12 bin ekmeğin çıkacağı fırın açılışından yoğun bir şekilde çalışacak.

 Belediye Başkanı Ali Erdoğan “halk ekmekte fiyatlar ile dar gelirli vatandaşların bütçelerine hitap ettiklerini, Başından beri projeyi ön planda tuttuklarını anlatan Erdoğan, " Dar gelirli vatandaşlarımızın temel gıdalarından birisi olan ekmekte belediye olarak destekçi olmak istedik. Bu kapsamda hizmete girecek olan halk ekmekte fiyatlarımız da dar gelirlimize hitap edecek şekilde oldu. Bu konuda başarılı bir iş başarmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

“Halk Ekmek Fabrikası’nda çıkacak ekmeklerin Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olarak üretileceğinin altını çizen” Erdoğan, “Bu konuda kaliteden taviz vermeyeceklerine dikkat” çekti. “İlk çıkan ekmeklerin vatandaşlar tarafından da olumlu tepkiler aldığına”işaret eden Başkan Erdoğan, " “Ekmeğimizin deneme üretimi süresince vatandaşlarımızdan gelen geri dönüşlerin de olumlu olduğunu gördük. Ekmeğimizin kalitesinin vatandaşlarımızca hissedilmesi bizler için de önemliydi. Bu kalite giderek artacak. Daha sonra ihtiyaca göre tam kapasite satış yapabiliriz” şeklinde konuştu.

Dar gelirlinin bütçesine göre

“05 Temmuz 2013 tarihinde açılacak olan Halk Ekmek Fabrikası’nda fiyatların son derece uygun olduğuna” işaret eden Başkan Ali Erdoğan, " Dar gelirli vatandaşlarımızın daha ucuz ve kaliteli ekmek yiyebilmeleri için çıktığımız yolda hedeflerimize ulaştık. Açılışını yapacağımız halk ekmekte fiyatlarımızı da belirledik. Dar gelirli vatandaşlarımızın bütçesine göre hesapladığımız ekmek fiyatlarımız vatandaşlarımız tarafından olumlu karşılandı. Halk ekmekte ekmeğimizin kalitesi de en üst düzeyde olacak. Normal ekmeğimizin yanında tam buğday ekmeği ve Ramazan pideleri de çıkartacağız. Üretimlerimizden bölgede bulunan vatandaşlarımızın da faydalanmasını istedik. Bu nedenle ekmeklerimizi bölge halkına dağıttık. Aldığımız ilk tepkiler ise oldukça olumlu oldu. Bu bizim iyi bir iş yaptığımızın göstergesidir. Belediye olarak yakın zamanda ekmeklerimizin çeşitliliğini de arttıracağız. Bu sayede daha çok vatandaşımıza hitap edeceğiz. Şu an için 6 adet olan satış noktamız ise gelen talepler doğrultusunda daha da arttırılabilir. Günlük ekmek çıkarma kapasitemizi de buna göre arttırabiliriz. Gün geçtikçe halk ekmeğin farkını vatandaşlarımız görecek. Halk Ekmek Fabrikamızın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

EN ÇOK

OKUNANLAR

BUGÜN
 • Bugün haber eklenmedi.
DÜN
 • Dün haber eklenmedi.
BU HAFTA
 • Son 7 gün haber eklenmedi.
BU AY
 • Bu ay haber eklenmedi.

EN SON

YORUMLANANLAR

  UŞAK İLK HABER

  BİZİ TAKİP EDİN

  facebook facebook facebook

  E-BÜLTEN KAYIT

  Adınız Soyadınız :
  E-Mail :

  kaydet

  www.usakilkhabergazetesi.com


  İsmetpaşa cad. 1. burçak sk no: 9/B
  UŞAK
  Telefon : 0 (276) 223 31 72
  Fax : 0 (276) 227 68 25
  Mail : info@usakilkhabergazetesi.com

  Copyright | 2011 usakilkhabergazetesi.com

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi | Designed by İskender SAÇLI