Son Dakika :
VALİ FUNDA KOCABIYIK HİBE VE TEŞVİK TOPLANTISINA KATILDI
MEHMET ÇAKIN: SANAYİ ESNAFININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ
MEHMET ÇAKIN: SANAYİ ESNAFININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ
VALİ FUNDA KOCABIYIK KÖYLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR
MEHMET ÇAKIN AMATÖR SPOR’UN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ
AK PARTİ’DE “KALP” TEN “KALP” E BELEDİYECİLİK
Engelli Öğrencilerden Rektöre Videolu Davet
OYUNCAKSIZ ÇOCUK KALMASIN
Vali Funda Kocabıyık Banaz ilçesinde ziyaretlerde bulundu
HİZMET-İŞ SENDİKASI BAŞKAN CAHAN’I ZİYARET ETTİ

Anasayfa

BELEDİYE

tarih26 Haziran 2013, 16:46
yazar Uşak Haber
Devleti Beklemedi, 15 Milyona Çevre Yolu Yapıyor…. Kuzey Çevre Yolunda İkinci Etap Törenle Başladı
Devleti Beklemedi, 15 Milyona Çevre Yolu Yapıyor…. Kuzey Çevre Yolunda İkinci Etap Törenle Başladı
Başkan Ali Erdoğan iş makinası ile “Çalışmaya Start Verdi”
ŞEHRİMİZ Belediyesi’nin önem verdiği projelerin başında gelen kuzey çevre yolunda çalışmalar düzenlenen törenle başladı. Aybey Mahallesi’nde yapılan törene Vali Mehmet Ufuk Erden, Belediye Başkanı Ali Erdoğan, İl Emniyet Müdürü Ogün Toprak, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Gündüz, Tuncay Yılmaz ve Işıl Akgün, Belediye birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

11 kilometrelik kuzey çevre yolu projesinin ikinci etabının startının verildiği törenin açılış konuşmasını Belediye Başkanı Ali Erdoğan yaptı. “Kentin yollarının çok önemsediklerine işaret eden” Belediye Başkanı Ali Erdoğan “Bu kapsamda bölünmüş yeni yollar yaparak kenti rahatlattıklarını” vurguladı. “Yolların tamamen bitmesi ile kentin büyük kazanımlar elde edeceğine” vurgu yapan Başkan Erdoğan, " İlimizde yaptığımız çevre yolları ile her anlamda ilimizin gelişimine katkı sağlıyoruz. Yıllarca kentin merkezine girerek istedikleri yerlere gitmek isteyen vatandaşlarımız yollarımızın tamamen bitmesinin ardından artık il merkezine girmeden istediklere yerlere gidebilecek. Ayrıca şehirleşme adına da yollar önemli bir rol oynayacak” dedi. “Belediye ekiplerinin aralıksız ve özverili bir şekilde çalışmalarına devam ettiğinin altını” çizen Başkan Erdoğan,” Kısa sürede bitirilecek çalışmalar ile kentin kuzeyinin de rahatlayacağına dikkat çekti. Yolların tamamen bitmesinin ardından kuzey bölgelerinin de imar değerinin artacağına vurgu yapan Erdoğan, "Kentimizin kuzey bölgelerinde yapılaşmalar açısından maalesef daha önce sıkıntılar vardı. Bunun nedeni imarla ilgili sıkıntılardı. Şimdi bu durum yeni çevre yolumuz ile daha da kolaylaşacak. Bölgenin 18. Madde uygulamalarında hızlı bir ilerleme kaydettik. Yolların da katkısı ile bölgenin imar değeri artarak yapılaşmanın da önü açılmış olacak” ifadesini kullandı.

“Bölünmüş yeni yollarda kentin rahatlaması adına özverili bir çalışma yaptıklarını” belirten Belediye Başkanı Ali Erdoğan, "Bugün güzel bir açılışı daha gerçekleştiriyoruz. Kuzey çevre yolunun ikinci etabını attığımız temel ile başlattık. Kentimiz açısından çok önem arz eden projelerimizden birisi kuzey çevre yoludur. Biz kent planlamasını gerçekleştirirken makro planlayıp mikro uyguluyoruz. Kentimize bir düzlem gibi yukarıdan bakıp planlıyoruz. Sonra bütün projelerimizi bu plan çerçevesinde devam ettirip, yolları da birleştirip bir bütünlük gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle kuzey çevre yolu da bu şekilde dikkate aldığımız konuların başında yer alıyor. Uzun yıllar adı geçen projemizin, çözümü imar ve uygulama açısından zor olmasına rağmen ikinci etabını başlatmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Güneyde 4 yılda 20 kilometreye yakın yeni bölünmüş yol gerçekleştirdik. Bütün sosyal tesislerimizi de bu yollara yakın yaptık. Kuzeyde merkezden başlayarak alt yapı ve üst yapı ile birlikte temel merkez oluşturma çalışmasını hayata geçirdik. Bundan önceki 4. Etap TOKİ ve 5. Etap TOKİ’yi yine bu bölgede gerçekleştirdik. Halk ekmek projemizde bu bölgede canlanıyor. Şimdi ise bu çalışmaların ardından kuzey çevre yolu için çalışmalarımızda önemli ilerlemeler kaydediyoruz. Çevre yolu ile birlikte kuzeyde bulunan mahallelerimiz birbirleri ile bağlanacak. Bu yolun başı İzmir istikametinden başlayacak ve Dikilitaş,Karaağaç, Işık , Bozkurt, Aybey ve Elmalıdere Mahalleleri’nden geçerek yeni devlet hastanesine kadar gidecek. Yani bir araç hastane kavşağından çıktığında hiç şehir trafiğine kapılmadan direk olarak İzmir yoluna inebilecek” dedi.

“Bölgede yapılaşmaların da önünün açıldığını belirten Başkan Erdoğan, "Bu bölgede şartlar nedeniyle daha önce yapılaşma sıkıntısı söz konusuydu. Yol açılımı ile birlikte hızlı ve planlanmış bir yapılaşmanın önü açılmış olacak. Böylece kentimiz güneyden ve kuzeyden yollarına kavuşup rahatlayacak. Hükümetimizin çevre yolunun bitmesi ile beraber kent trafiği hızlı bir şekilde işleyecek. Kent bir çocuğa benzer. Eğer gözetip kollamaz isek haylaz olabilir. Alt yapı ve üst yapıyı yapıp herkesin mutlu olmasını sağlamak bizim görevimizdir. Bölgemiz eskiden bağların olduğu bir alandı. Daha sonra kaçak yapılaşmanın olduğu bir alan oldu. Bunun sebebi ise imar uygulamalarının geç olmasıydı. Bu bölgenin toplam uzunluğu 11 kilometredir. Yolumuzu üç etapta yapıyoruz. İlk etap olan Karaağaç bölgesinden geçen yol 4 kilometredir. İkinci etabı ise bugün yaptığımız alandır. Yaklaşık maliyeti global olarak 11 ile 15 milyon TL civarında olacak. Kısa zamanda bu bölgeyi bitireceğiz. Yolların sona ermesi ile bölgenin de değeri artacak ve yapılaşmalar çoğalacak. Bütün enerjimizi bu ana yollara harcıyoruz. Burada emeği geçen belediye meclis üyelerimize, sayın valimize, milletvekillerimize ve bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Ali Erdoğan “Yolda çalışmayı kendisi iş makinasına çıkarak kontağa basarak “ başlattı. Kuzey çevre yolu ikinci etabının çalışmalarının başlamasını simgeleyen kurdele protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından kesildi.EN ÇOK

OKUNANLAR

BUGÜN
 • Bugün haber eklenmedi.
DÜN
 • Dün haber eklenmedi.
BU HAFTA
 • Son 7 gün haber eklenmedi.
BU AY
 • Bu ay haber eklenmedi.

EN SON

YORUMLANANLAR

  UŞAK İLK HABER

  BİZİ TAKİP EDİN

  facebook facebook facebook

  E-BÜLTEN KAYIT

  Adınız Soyadınız :
  E-Mail :

  kaydet

  www.usakilkhabergazetesi.com


  İsmetpaşa cad. 1. burçak sk no: 9/B
  UŞAK
  Telefon : 0 (276) 223 31 72
  Fax : 0 (276) 227 68 25
  Mail : info@usakilkhabergazetesi.com

  Copyright | 2011 usakilkhabergazetesi.com

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi | Designed by İskender SAÇLI