Son Dakika :
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uşak'ta ziyaretlerde bulundu
MURAT DAĞI'NDA YILKI ATLARI GÖRÜNTÜLENDİ
UŞAK'TA "SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI" YAPILDI
Uşak'ta "Minik Kareler" fotoğraf sergisi
UŞAK VALİSİ FUNDA KOCABIYIK GAZETECİLER GÜNÜ SEBEBİ İLE GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Murat Dağı'nda yılkı atlarının yem mücadelesi
UŞAK’TA ESNAFIN YÜZDE 23’Ü KADIN
Emekli Öğretmen Istranca Dağları'nı Yürüdü
VALİ FUNDA KOCABIYIK, KUZEY IRAK GAZİSİ AKAR VE ŞEHİT YENER SUNAL’IN AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ.
Mehmet Çakın, gençlerin sucuk ekmek isteğini geri çevirmedi

Anasayfa

KÜLTÜR-SANAT

tarih11 Haziran 2013, 09:21
yazar Uşak Haber
Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları`nın Uşak ayağı için kente gelen Türkçe`nin çocukları görkemli bir şekilde karşılandı.
Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları`nın Uşak ayağı için kente gelen Türkçe`nin çocukları görkemli bir şekilde karşılandı.
Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları'nın Uşak ayağı için kente gelen Türkçe'nin çocukları görkemli bir şekilde karşılandı.
Moldova, Bulgaristan, İsveç, Almanya, Azerbaycan, Endonezya, Meksika, Kırgızistan, Nepal, Sırbistan, Srilanka, Tacikistan, Uganda, Güney Afrika, Kazakistan, Makedonya, Mısır, Moğolistan, Tunus ve Tacikistan’dan gelen Türkçe'nin çocukları Uşak’ta çiçeklerle karşılandı. Aydın’dan gelen öğrenciler için Uşak - Denizli karayolunun 5. kilometresinde coşkulu karşılama töreni tertip edildi. 100’ün üzerinde araçla şehir merkezine gelen Türkçe'nin çocukları, kalacakları otel önünde coşkulu kalabalıkların sevgi gösterisi ve çiçek takdimi ile karşılandı. Yolda seyreden vatandaşlar da korna çalarak konvoyu destekledi. Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden’i makamında ziyaret eden Türkçenin çocukları Vali Erden’le yaptıkları sıcak sohbet ile program hakkında bilgi verdi. Dünyanın değişik ülkelerinden gelen öğrencilerin Barış ve kardeşliğin sembolü olduğunu söyleyen Vali Erden, ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getirerek, “Yarın akşam yapılacak olan programı hep birlikte yapacağız. Dünyanın 7 kıtasından ilimize gelen öğrenciler Uşak halkına hitap edecekler. Barış ve kardeşliğin sembolü olan olimpiyatların ilimizde de gerçekleşmesinden mutluluk duyuyoruz” dedi. Öğrencilerin onuruna Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri tarafından Dülgeroğlu Otel'de akşam yemeği verildi. Yemeğe Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, Ak Parti Uşak milletvekili Mehmet Altay, Belediye Başkanı Ali Erdoğan, İl Emniyet Müdürü Ogün Toprak, daire Müdürleri, esnaflar ve olimpiyat için gelen Türkçe'nin çocukları katıldı. Vali Erden, tüm öğrencilere Uşak battaniyesi hediye etti.

EN SON

YORUMLANANLAR

  UŞAK İLK HABER

  BİZİ TAKİP EDİN

  facebook facebook facebook

  E-BÜLTEN KAYIT

  Adınız Soyadınız :
  E-Mail :

  kaydet

  www.usakilkhabergazetesi.com


  İsmetpaşa cad. 1. burçak sk no: 9/B
  UŞAK
  Telefon : 0 (276) 223 31 72
  Fax : 0 (276) 227 68 25
  Mail : info@usakilkhabergazetesi.com

  Copyright | 2011 usakilkhabergazetesi.com

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi | Designed by İskender SAÇLI